DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Nejlepší webový portál na čekém internetu?

href="http://moto.sport.cz/moto/formule/formule1/154095-schumacher-se-vratil-a-pri-treninku-pry-hned-podvadel.html">Michael Schumacher při testování Ferrari F2007 na trati Mugello

Michael Schumacher při testování Ferrari F2007 na trati Mugello

foto: Reuters

Hlavní článek: Schumacher se vrátil. A při tréninku prý hned podváděl

Dnes 12:57 Mezinárodní automobilová federace FIA hodlá prozkoumat podrobnosti pátečního tréninku německého pilota Michaela Schumachera, který se po třech letech vrací do formule 1. Panuje totiž podezření, že zatímco využil dva roky starý monopost, aby neporušil pravidla testování, na jeho voze byly pneumatiky, které pravidla pro testování zakazují. Upozornil na to německý deník Bild.

 
 
 
 

on-line magazín deníku
PRÁVO & portálu Seznam.cz

Krátké zprávy

 


 
Fotbalista Tomáš Rosický
 

Rosický: V září proti Slovensku už bych chtěl hrát

Naposledy Tomáš Rosický (28) odehrál sedm minut v utkání FA Cupu 26. ledna 2008 proti Newcastlu. Utržená podkolenní šlacha a zdlouhavé hojení mu vystavily stop na dlouhých osmnáct měsíců. Od té doby prodělal také dvě operace. V závěru sezóny už trénoval s prvním mužstvem Arsenalu a zejména psychicky mu pomohla dovolená doma. Těší se na začátek nové sezóny a fanouškům vzkazuje: „V září proti Slovensku už bych chtěl hrát."

30. 6. 2009 10:00

Pohoda v rodinném kruhu vám viditelně svědčí. Jak se momentálně cítíte?

Parádně! Všechno je dobré, koleno drží a hlavně jsem si psychicky báječně odpočinul. Cítím se opravdu skvěle a těším se na zahájení přípravy s Arsenalem.

Kdy začínáte?

Už příští týden zahajujeme kondiční přípravu. To se týká ale jen marodů z minulé sezóny a mě, i když jsem v jejím závěru už dva týdny trénoval s prvním mužstvem. Já to beru, do trénování jsem žhavý. Po roce a půl vynucené absence mám do všeho ohromnou chuť.

Doma jste odpočíval?

Převážně ano... Samozřejmě jsem plnil tréninkový plán, který jsem si přivezl z Londýna. Ten se týkal především nabírání fyzické kondice a posilování. Ale být doma, to je nádhera. S rodinou a přáteli jsem si to užil.

Zkusil jste si nějaký sport?

Tak do toho jsem nešel, nehrál jsem ani žádný fotbálek. Ani nebyl čas. Ten tréninkový plán byl hodně náročný na fyzičku.

Když kopnete do míče, jestli vůbec, máte pocit, že „Rosa“ to má pořád v noze?

Do míče už jsem kopal v Londýně, i když ne s plnou intenzitou. Po téhle stránce je to dobré, cit pro míč jsem neztratil.

Co vám teď nejvíc chybí k návratu do bývalé formy?

Trénink je důležitý, ale zápas nenahradí. Potřebuju pořádnou zátěž, abych poznal, jak na tom skutečně jsem.

Takže prvního utkání se asi nemůžete dočkat...

To je pravda. Víte, ale je tam i trošičku obava. Ne strach, ale nejistota. Co to se mnou udělá? Jak na tom budu? Neumím si představit, jak budu vypadat, jestli to bude dobré, nebo třeba zjistím, že návrat do bývalé formy potrvá dlouho. Tohle se nedá předpovědět ani odhadnout, proto jsem plný očekávání.

Nebudete mít v podvědomí strach, jít do všeho naplno jako dřív?

Tak toho se rozhodně nebojím, jsem v pořádku.

Fotbaloví fanoušci si kladou otázku: Bude Rosický na Slovensko a závěr kvalifikace? Co byste jim vzkázal?

Že bude záležet právě na tom, jak na tom budu. Co se týká mých pocitů a přání i odhodlání, pak v září proti Slovensku už bych chtěl hrát. Moc rád vzpomínám na zápas ze září 2006, kdy jsme se potkali v kvalifikaci na mistrovství světa. Tehdy jsme v Bratislavě vyhráli 3:0. Slováci si na nás tenkrát hodně věřili. To teď určitě také...

Jenže oni v březnu vyhráli v Praze a jsou ke světovému šampionátu podstatně blíž než česká reprezentace. Dá se s tou zpackanou kvalifikací ještě něco udělat?

Šance pořád žije a já jsem přesvědčený, že máme na to ji proměnit minimálně v baráž. Vždyť kromě Slovenska hrajeme zbývající tři zápasy doma a podle mne se dají všechna čtyři utkání vyhrát. Navíc ostatní se také pomydlí mezi sebou. Nikdo nevyhraje všechny zápasy. Samozřejmě musíme hrát lépe než na jaře.

Kromě Rosického chybí kanonýr typu Jana Kollera. Ten říká, že by pomohl v nouzi nejvyšší. Zkusíte ho jako kamarád přemluvit, aby se vrátil?

Nevím, jestli jako dlouhodobý marod jsem ten pravý, kdo by ho měl přemlouvat. Ale neříkám, že ho neoslovím. V každém případě rozhodnutí je jen na Honzovi. Mužstvu by ale určitě pomohl, protože z útočníků, kteří dostali šanci, ho nikdo nenahradil.

Kdo by měl národní mužstvo trénovat?

To není moje starost. Vhodní kandidáti tu jsou a nové vedení svazu určitě vybere dobrého trenéra.

Vraťme se ještě k období, kdy jste nehrál. Rok a půl jste byl mimo a žil v nejistotě, kdy a zda vůbec se vrátíte na fotbalový trávník. Kdy vám bylo nejhůř?

Těžko vyberu nějaký konkrétní moment. Příjemné to nebylo po celou dobu. Člověku se honí hlavou různé myšlenky, chvilku převažuje naděje, pak přijde zklamání... Už bych něco takového nechtěl nikdy zažít a nejraději bych to období vymazal z hlavy.

Udělal byste teď něco jinak?

Ne, to nejde... Bohužel čas se nedá posunout zpátky a ten rok a půl mi také nikdo nevrátí. I když by bylo báječné, kdyby to šlo (smích).

Ze hry jste odstoupil po sedmi minutách pohárového zápasu s Newcastlem, ale zranění pocházelo z předchozího ligového utkání. Nevjede do vás vztek, když třeba potkáte hráče Fulhamu, který vás zranil?

Vůbec ne, já totiž ani nevím, kdo to byl. A navíc jsem si tu šlachu vlastně dotrhal sám.

Nenapadlo vás před druhou operací třeba to, jestli lékaři při první něco nepokazili?

Člověk vždycky přemýšlí o příčinách, když něco nefunguje. Klade si otázky, jestli něco nemohlo být jinak. V případě mého zranění bylo možností, jak ho léčit, víc. Prohlíželo mě mnoho lékařů z různých zemí. I kluci v kabině mi dali spojení na své lékaře třeba ve Španělsku. Prakticky všichni se shodli na způsobu, jakým byla léčba vedena. Potvrdil mi to i profesor Müller Wohlfahrt v Německu, který vedl druhou operaci. Ptal jsem se ho přímo, jestli by před první operací postupoval jinak. Řekl, že by všechno udělal úplně stejně. Vinu jsem u lékařů nikdy nehledal.

Proč vlastně byla nutná druhá operace?

Po operaci jsem měl nohu šest týdnů v ortéze. Začal jsem rehabilitovat, ale pak se to najednou zadrhlo. Nemohl jsem trénovat. Lékaři měli podezření, že šlacha není zcela v pořádku a bude muset ven. Když mi v Německu nohu otevřeli, zjistili, že šlacha poškozená není, ale ty kolem ní jsou zjizvené a jako by se spekly dohromady. Museli to celé vyčistit. Teď už je všechno v pořádku.

Neměl jste v té době černé myšlenky, že třeba budete muset skončit s fotbalem?

Tak daleko jsem to nepustil. Nelitoval jsem se, nepřemýšlel o konci. Pořád jsem v sobě živil vizi návratu, snažil se rozptýlit, v čemž mi pomohli i spoluhráči z Arsenalu. Chodil jsem ven, byl jsem i na koncertu Metalliky. Věřil jsem a uzdravil se.

Přemýšlel jste už někdy o tom, co budete dělat až opravdu skončíte?

Jen malinko, protože až budu fotbalově starý, skončím z vlastní vůle. Došel jsem jen k tomu, že budu dělat to, co jsem v době kariéry nemohl. Ale to bude ještě za dlouho... (smích).

 

 
 
 
image
 

I fotbalové legendy si vybraly Ivana Haška za svého generála

Věčný srandista Ladislav Vízek si připadal jako v sedmém nebi... „Aby ne! Vždyť to bylo poprvé, co mě Hašan osobně nehlídal, takže jsem si proti Spartě pořádně zahrál,“ liboval si v nedělním dopoledni na pražské Julisce, kde probíhal již druhý ročník fotbalového turnaje legend.

21. 6. 2009 18:30 PRAHA

Naprostá volnost na trávníku Julisky, kde poeta a bohem Vízek před čtvrtstoletím kouzlil v dresu Dukly, mu však nic platná nebyla. Jeho mančaft se Spartou stejně prohrál a odpoledne se musel spokojit jen se zápasem o třetí příčku proti Slavii.

„No jo, to se jim to hrálo, když byli o deset let mladší a minimálně o dvacet kilo lehčí,“ našel si Vízek okamžitě vysvětlení.

Přesto si cestou z placu do Haška rýpnul. „My vám to vlastně nechali, jako tenkrát. Však ty víš...“ pravil potutelně v narážce na utkání před třiceti lety, jehož výsledek měl být údajně domluvený.

imageI na zeleném trávníku se Ivan Hašek přesvědčil, že fotbal po jeho předsednické inauguraci volá. Internacionálové Dukly to dali i transparentem na srozuměnou...foto: Právo/Petr Horník

Nejžhavější kandidát na šéfa českého fotbalu Ivan Hašek však na Vízkovy jedovaté invektivy nereagoval. Proč také, když si na Julisku přišel nejen zahrát fotbálek, ale i odpovídat a jednat o tom, co bude na sobotní valné hromadě fotbalového svazu. A tak odpovídal a jednal. Na schodech, pod plátěným stanem, na tribuně, kde mu diváci vyjadřovali podporu a nakonec i na hřišti, kde se potkal s někdejšímu spolupráci a protihráči ze Sparty, Slavie, Dukly a Bohemians, kteří takřka unissono tvrdí, že za ním rovněž stojí a jeho volbu podporují. Ostatně, dukláci to i obrovským transparentem, za nímž stál nejen Haškův klamarád Vízek, ale i třeba exreprezentační trenér Petr Rada, bývalý kapitán národního mužstva Jan Fiala nebo šéf dosluhujícího rozhodcovského sboru Luděk Macela dali Hašanovi na srozuměnou. Pro ně je tím nejlepším fotbalovým generálem!


„Podstatné bude až to, co přinese valná hromada,“ zachovával nadhled Ivan Hašek, zatímco na trávníku vyřadili klokani po penaltovém rozstřelu.

Hlavně díky brankáři Zdeňku Hruškovi, jenž navzdory několika desítkám kil navíc lapal pentle jako v dobách své největší slávy. „Museli jsme ale udělat se slávisty krátký proces, protože Hrušoun je ochoten padnout na zem tam maximálně šestkrát. A během zápasu se již dvakrát složil,“ smál se Zdeněk Koukal, jak jeho mančaft se sešívanými při pokutových kopech vyběhl.

imageReprezentační trenér František Straka (vlevo) válel na Julisce jako za mlada. Ani Václav Samek v dresu Dukly ho nedokázal zkrotit.foto: Právo/Petr Horník

Tím ale předpověděl výsledek finále... Duel Sparty s Bohemkou skončil bez branek, takže rozhodnout musely zase penalty. A protože Zdeněk Hruška si už limit pádů vyčerpal dopoledne, jasně že měli navrch letenští veteráni, kteří tak celý turnaj vyhráli.

Hašek samozřejmě slavil s  nimi, ale pomalu všichni, co se na Julisce během fotbalové neděle, kdy si odhalovala třeba i pamětní deska legendárnímu Svatopluku Pluskalovi nebo vyhlašována nejslavnější jedenáctka historie Dukly, si přáli, aby slavil hlavně příští sobotu.

Gesto Horsta Siegla je jasné - jedničkou je Sparta.Gesto Horsta Siegla je jasné - jedničkou je Sparta. 

 

 
 
image
 

Hokejbalisté si proti Slovákům prohru nepřipouštěli a postoupili do finále

Pořádné drama připravilo divákům v Plzni semifinále českého týmu na mistrovství světa v hokejbale proti Slovensku. Domácí stáhli dvougólový náskok soupeře a v prodloužení trefil finále Tomáš Rejthar. „Do zápasu jsme šli přemotivovaní a nervózní, ale ve třetí části jsme udělali vše pro to, abychom zápas zvrátili,“ řekl po utkání kouč Leoš Rak.

20. 6. 2009 08:00 PLZEŇ

„Věděli jsme, že Slováci mají výborný tým,“ uvedl na pozápasové tiskové konferenci trenér českých hokejbalistů Rak. „Mezi druhou a třetí třetinou jsme si všechno vyříkali,“ prozradil Rak, jehož svěřenci vstupovali do třetí patnáctiminutovky za stavu 2:4.

Slovensko však bylo ve třetí třetině potrestáno za pasivitu dvěma góly a utkání dospělo do prodloužení. „Do zápasu jsme šli s velkým odhodláním. Na tyhle duely jsme se připravovali čtyři měsíce, dvě třetiny nám to vycházelo,“ komentoval souboj slovenský lodivod Roman Török. „Bylo nám jasné, že nám asi dojdou síly,“ přiznal Török, jehož tým mlel ve třetí patnáctiminutovce z posledního.

„Zápas zlomil náš hloupý faul na konci druhé třetiny a využitá přesilovka soupeře v úvodu třetí třetiny. Prodloužení je pak o jedné střele, která se povedla českému mužstvu,“ přiznal Törok. „Měli jsme větší vůli po vítězství, šli jsme si za ním,“ doplnil Rak.

Cítili, že Slovákům docházejí síly
 

Nejlepším mužem zápasu byl vyhlášen obránce Martin Výborný, jenž vsítil úvodní gól České republiky. „Celý tým věřil od začátku až do konce, že vyhrajeme,“ prozradil Výborný. „Nepřipouštěli jsme si, že bychom mohli prohrát. Cítili jsme, že Slovákům docházejí síly a že máme kvalitu na to, abychom to utkání zvládli,“ přidal třiatřicetiletý zadák.

Český tým ve finále změří síly s Indií, která zdolala v pátečním večerním utkání USA 5:4. Souboj o zlato začíná v sobotu od 17:00 v plzeňské ČEZ aréně, kam na utkání proti Slovensku zavítalo 4058 a hokejbalisté doufají v ještě početnější návštěvu a podporu.

 

 
 
Útočn?k Manchesteru United Carlos Tevez

Manchester může přijít i o Téveze, který se odmítá do klubu vrátit

Fotbalisté Manchesteru United se budou muset v příští sezóně obejít zřejmě i bez Carlose Téveze. Ten totiž podle deníku Guardian oznámil trenéru Alexi Fergusonovi, že se do týmu po dovolené už nevrátí. Klub nemá ve vztahu k pětadvacetiletému Argentinci téměř žádnou moc, protože v něm dva roky jen hostoval.

15. 6. 2009 17:26 MANCHESTER

Podle Guardianu Tévezovi vadí především fakt, že pod Fergusonem nepatří v klíčových zápasech do stabilní základní sestavy. Vedení Manchesteru ho prý naopak považuje za přeceňovaného a přeplaceného.

Jiného názoru jsou zřejmě v Manchesteru City, který je s Tévezem anglickými médii již delší dobu spojován a zájem o podsaditého útočníka nepopírá. Tévez už prý dostal nabídku dvouleté smlouvy, která by mu měla vydělat asi 140 tisíc liber (asi 4,44 miliónu korun) týdně, tedy o tři čtvrtiny více než v United.

Každý, kdo se bude o Tévezovy služby v budoucnosti snažit, ale čeká ještě jeden zádrhel. Hráč je stále smluvně vázán s íránsko-britským obchodníkem Kia Joorabchianem, od nějž si jej v roce 2007 pronajal West Ham a zle na to doplatil. Vlastnictví hráče třetí stranou je v Británii stále zakázáno, a tak musel West Ham zaplatit na pokutách a odškodném sestoupivšímu Sheffieldu zhruba 30 až 40 miliónů liber.

United nakonec zákon obešli tím, že Téveze získali jen na dvouleté hostování z West Hamu. Manchester City bude podle deníku muset zaplatit za případný Tévezův přestup asi 25,5 miliónu liber, zájem prý má ale i Liverpool.

 

 
 
Hokejista Detroitu Pavel Dacjuk se rozcvičuje před pátým finále NHL proti Pittsburghu.
 

Hvězda Detroitu Dacjuk nastoupí do sedmého finále NHL se speciální zbraní

Útočník Detroitu Pavel Dacjuk si připravil na rozhodující sedmé utkání finálové série NHL speciální zbraň na brankáře Pittsburghu. Ruskému forvardovi by mohla pomoci ultralehká hokejka. "Všichni si uvědomují, jak hrozně moc Pavel pomáhá mužstvu," pochvaloval Daniel Cleary třicetiletého forvarda, jenž je nominován na cenu pro nejužitečnějšího hráče sezóny.

12. 6. 2009 18:00 DETROIT

Speciální odlehčená hůl od firmy Reebok je vyrobena technologií Pure Fiber, což jí umožňuje přesnější zacílení a zvyšuje tvrdost střely. "Je to tajemství, snažím se, aby to zůstalo pod pokličkou," citoval Dacjuka deník The Boston Globe.

"Pavel Přináší do týmu spoustu energie," pochvaloval si svého spoluhráče lídr kanadského bodování Red Wings v play-off Henrik Zetterberg (11+13). "Jeho schopnost podržet puk a skvěle najít spoluhráče, je obdivuhodná," vysekl poklonu trenér Penguins Dan Bylsma.

ZE SPORTU NA MRKNI.WBS.CZ

Dnes 15:55