DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Nejlepší webový portál na čekém internetu?

  Vyzkoušejte tento osvědčený horoskop pro každého i pro nezadané!

 

Horoskop na Mrkni.wbs.cz

Každé znamení je ovládáno určitou silou, podle které jsou nám přisouzeny určité vlastnosti. Jaké vlastnosti jsou charakteristické právě pro vaše znamení? Jak vycházíte se svým okolím? Co můžete očekávat, že se v nejbližší době stane? Přečtěte si následující charakteristiku a můžete se o sobě dozvědět mnohem více.

Každé znamení je ovládáno určitou silou, podle které jsou nám přisouzeny určité vlastnosti. Jaké vlastnosti jsou charakteristické právě pro vaše znamení? Jak vycházíte se svým okolím? Co můžete očekávat, že se v nejbližší době stane? Přečtěte si následující charakteristiku a můžete se o sobě dozvědět mnohem více.

Keltský horoskop
Lidé od pradávna věřili na tajemnou moc stromů. Každý strom žil, měl svoji duši a životodárnou sílu. Proto lidé přicházeli do velkých posvátných hájů, kde rostly velké duby, buky a jiné stromy a řešili své problémy a starosti. Pod stromy odpočívali, usínali, protože doufali, že duchové stromů k nim promluví a odpoví jim na otázky. Odpírat si blahodárné účinky působení stromů nemusíte ani dnes, někdy stačí procházka lesem, která člověka naplní klidem a energií, aby se pak mohl vrátit do svého všedního dne s dobrou náladou a chutí do svých každodenních povinností.

Slavný římský císař Julius Ceasar píše ve svých Zápiscích o válce galské o třech skupinách keltských kněží. První z nich byli vatové, kteří se zabývali zaříkáváním a přírodní filozofií. Druhá skupina, bardové, oslavovali hrdinské činy bohů a lidí v básních. Třetí, nejvyšší stupeň keltského kněžstva tvořili druidové, jejichž postavení bylo kombinací šamana, kněze, lékaře, filozofa, soudce a proroka. Tyto tři skupiny se odlišovaly i barvou oděvu. Zatímco vatové se odívali do zelené a bardové do modré, druidové nosili bílou, symbol čistoty. Podstatou keltského náboženství bylo uctívání přírody. Proslulé anglické „Stonehenge“ – vztyčené kameny, jsou spojovány s druidskými rituály. Druidové uctívali mužské a ženské božství, které bylo personifikací přírodních sil. Jejich posvátnými rostlinami byly dub a jmelí.

Jakmile se člověk narodí, stává se s prvním nadechnutím zrozencem určitého znamení zvěrokruhu. Víme však, že do světa vstupujeme nejen například jako Býci, Ryby, Kozorozi či Lvi, ale i jako Olše, Jasany, Borovice a jiné stromy? Podle našeho data narození je nám totiž přisouzen i určitý druh stromu. Tento horoskop bývá nazván – horoskop druidů, ale také keltský nebo galský horoskop. Keltové si velice vážili stromů a přikládali jim velký význam. Tvrdili, že každý člověk, stejně jako strom, má své charakteristické rysy, své klady a zápory, přednosti a nedostatky, a že každý vyžaduje určité podmínky pro život. Velkou důležitost druidové přičítali letnímu a zimnímu slunovratu, jarní a podzimní rovnodennosti. V tyto dny pořádali slavnostní pochody a obětovali bílé býky. Základním principem jejich horoskopu je pozice Slunce ve vztahu k Zemi. V souladu s tím závisí osud člověka, jeho charakter a schopnosti na vzdálenosti Slunce od Země v den jeho narození. Každý znak má dvě periody účinku.
  Zdroj: Horoskopy.cz